Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte cilt sağlığımızı korumak için nasıl bir bakım yapmalıyız?

3,487
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte cilt sağlığımızı korumak için nasıl bir bakım yapmalıyız?

Gebelik döneminde hormonların artışı ile birlikte cilt salgılarında da artış olur. Bu sebeple gebelerin günlük olarak duş almaları terlemenin azalmasına ve terin yarattığı rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olabilir. Özellikle yaz döneminde terlemeyle birlikte oluşacak isilik gibi durumlardan da anne adayları şikayetçi olabilir. Kilo artışı ve hormonlar bu durumu tetikler.

Duş alındıktan sonra isilikli bölgeye pudra serpilebilir. Aynı şekilde banyo sonrasında vücut losyonu kullanılmasında fayda var. Ancak kimyasal içeriği az olan, hamileler için üretilmiş losyonları kullanmaya özen göstermelisiniz. Kadınlar hamilelik dönemlerinde ciltlerini korumak için zeytinyağı, ayçiçek yağı, üzüm çekirdeği yağı gibi doğal ürünleri de kullanabilir. 

Anne adaylarının kış döneminde el ve topuk çatlaklarından korunmak için doğal yağlar kullanılabilir. Özellikle ayçiçek yağı çok iyi bir nemlendiricidir. Topuk bölgesi çatlakları için vazelin kullanılabilir. 

Hamilelik döneminde bacak bölgesinde ödem arttığı için topuk bölgesinde çatlaklar çok sık görülebilir. Bu bölgenin nemlendirilmesi çatlakların giderilmesinde önemlidir. 

Hamilelik döneminde profesyonel bakımların çok sık yapılamamasında fayda var. Yoğun şekilde kullanılan cilt bakım ürünleri çok fazla kimyasal madde bulunur. Bu sebeple çok ihtiyaç olmadığı sürece doğal olmayan cilt bakım ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız. 

Hamilelik dönemindeki kadınlarda sivilce olmaması için çok yoğun pudra ve fondöten kullanılmamalıdır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat