Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte cilt kızarıklığı neden olur?

2,572
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte cilt kızarıklığı neden olur?

Hamile kadınlar vücutlarında daha öncesinde karşılaşmadıkları birtakım değişiklikler yaşarlar. Bunlar metabolik ve sistemik değişiklikler olmakla birlikte en sık karşılaşılan değişikliklerin başında cilt değişiklikleri gelir. Bu ciltteki değişikliklerin başında ciltte kızarıklıklar gelir. 

Hamilelik döneminde ciltte oluşan kızarıklıklar çok sık karşılaştığımız bir durum olmakla birlikte genellikle anne ya da bebek açısından tehlike yaratmayacak bir durumdur. 

Ciltteki kızarıklık hormonlardaki değişimlere bağlı olarak kan akımının artması ve genişlemesine bağlı olarak özellikle cilt yüzeyindeki damarların daha belirgin olması ve cilde kimi zaman kızarık, bazen pembe bir görünüm vermesidir. 

Hamilelik döneminde cildinde kızarlıklık sorunu olan kadınların bununla ilgili herhangi bir endişeye kapılmasına gerek yoktur. Ciltteki diğer değişiklikler ile birlikte seyrederler. Bu tür cilt kızarıklıklarının yanına aynı zamanda kaşıntı şikayeti de eklenebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat