Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda tespit edilebilir?

83,203
kez izlendi
Puan: 3.81 / 5
Hamilelikte bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda tespit edilebilir?
Bebeğin cinsiyeti aslında döllenme esnasında bellidir. Bebeğin plasentasından ya da amniyon sıvısından örnek alarak mikroskop altında cinsiyet anlaşılabilir. Mikroskopta cinsiyet kromozomu da görülür. 

Bu kromozomlar spermlerin yarısında X yarısın da ise Y'dir. Yani ana rahmine yerleşmeden önce de cinsiyet bellidir. Ultrasonla tespit için bebeğin büyümesi ve genital organının gelişmesi gerekir. Çünkü cinsiyet bacak arasına bakılarak ultrasondan öğrenilir. Hamileliğin 9. haftasına kadar bebeğin cinsiyeti ultrason ile görülmez. 

9. haftadan sonra kız ve erkek olarak farklılaşma başlar. Kız bebekte yapı dudaklara dönüşürken erkek bebekte penise dönüşür. Bunun tamamlanma süreci 13 veya 14. gebelik haftasına denk gelir. Erkek bebekte ise bu belki 1 hafta daha geri çekilebilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat