Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte ateş için ne zaman doktora gitmek gerekir?

1,640
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte ateş için ne zaman doktora gitmek gerekir?

Ateşiniz uyguladığınız tüm yöntemlere rağmen düşmüyorsa, vücudunuz parasetamol tedavisine yanıt vermiyorsa, 24 - 36 saat geçtiği halde hala ateşiniz yüksekse mutlaka doktora gitmeniz gerekir. 

Gebelik döneminde ateş yükselmesinin yanı sıra diğer semptomlar daha ciddi bir enfeksiyonun işareti olabilir. Döküntü, hapşurma, burun salgılarının sarı, yeşil, kokulu olması, yüzde basınç hissi, baş ağrısı, vücutta kırıklık, titreme pek çok hastalığın belirtisi olabilir. 

Bu belirtiler rubella (kızamıkçık), stomegulo virüs, toksoplazma gibi viral enfeksiyonların belirtisi olabilir. Bu hastalıklar bebeğin organ gelişimini etkileyebileceğinden bazı doğumsal anomalilere neden olabilir. 

İdrar yolu enfeksiyonu, bağırsak enfeksiyonu ve besin zehirlenmesini işaret eden bu belirtiler görüldüğü takdirde doktora başvurulmalıdır. Çünkü bu hastalıklar düşük yapmaya neden olabilir ya da doğum kasılmalarını artıracağından erken doğuma yol açabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat