Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte astım nasıl tedavi edilir?

841
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte astım nasıl tedavi edilir?

Astımlı gebelerde tedaviye başlanmadan önce akciğer fonksiyonlarının ölçümü, nefes darlığı yapan diğer hastalıklara göre daha önemlidir. Gebelik dönemindeki astım hastalarında özellikle mitelar, evcil hayvanlar, hamam böcekleri ve küf mantarları gibi ev içi alerjenlerin kontrolü oldukça önemlidir. Sigara içimi, hava kirleticiler, kokular ve katkı maddeleri konulmuş gıdalardan da uzak durmak gerekir.

Hamilelik döneminde astım yaşayan kişilerin viral ve bakteriyel solunum enfeksiyonlarından korunması gerekir. Özellikle ilk 3 ay ilaç tedavisi önerilmez. Bununla birlikte kötü kontrollü astım hamilelerde ciddi ve hayatı tehtid edici durumlar yaratabileceği için bu kişiler gebe olmayanlar gibi tedavi edilebilirler.

Gebelik dönemindeki astım hastalarında kullanılan solunum yolu ilaçlarının anneye ve bebeğe zararı yoktur. Özellikle solunum yolu ile kullanılan ilaçlar astım tedavisi açısındın iyi ve güvenilir bir tedavi sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat