Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik nasıl kesin olarak tespit edilir?

157,212
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik nasıl kesin olarak tespit edilir?

İmplantasyon yani rahime bebeğin yerleşmesinden sonra embriyonun anne vücuduna bunu haber vermesi gerekir. Bu sayede de annenin vücudu hamileliğe hazır hale gelecek. 

Embriyo, Beta HCG hormonu salgılayarak vücuda hamile olduğu sinyalini verir. Anne adayı, Beta HCG hormonu beyine ulaşır ulaşmaz yeni bir sürece girmiş olduğunu anlar.

Beta HCG hormonu embriyonun yerleşmesinden 3 ? 4 gün sonra kanda ölçülebilir seviyeye ulaşır. Beta HCG hormonu kana geçtikten sonra testlerle ölçülebilir seviyeye ulaşmaz. Âdet gecikmesi olmadan Beta HCG testi her zaman doğru sonuç vermez. 

Anne adayları âdet gecikmesi olmadan bu testi yaptırmaktadır. Bu hormonun kanda az olmasından dolayı hamile olmadıkları kanısına varmaktadır. 

Bir kadında hamilelik belirtileri olması hatta gebelik testinde hamilelik görünemsi kesin olarak normal bir gebeliğe sahip olduğunu göstermez. Belirtiler ve gebelik testi pozitifleşmesi dış gebelik veya başka bazı hastalıklarda da aynı şekilde görülebilir. Bu nedenle ultrasonografi ile normal bir gebelik rahim içerisinde görülene kadar emin olmamak gerekir. Eğer tüp bebek gebeliği ya da tıbbi bir gebelik değilse hamile olduğunuzu öğrenmek için âdet kanamasını beklemenizde fayda var. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat