Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik maskesi nedir?

1,960
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik maskesi nedir?

Hamilelik maskesi, melazma denilen, halk arasında ise hamilelik maskesi olarak adlandırılan; anne adayının hamilelik döneminde oluşan ciltteki cilt lekeleridir. Bunlar hamilelikte, melanin stimülan hormonunun artmasına bağlı olarak oluşur. 

Hamilelik döneminde melanin stimülan hormonunun artmasına bağlı olarak melanin üretimi; aynı zamanda östrojen ve progesteron hormonları da artar. Bu artış ciltteki pigment yapımını artırır. Bunlar senkronize olmadığı zaman ciltte leke şeklinde oluşurlar. Hamilelik maskesi ağırlıkla karında, alında, yanaklarda belirginleşir. 

Hamilelik maskesi genellikle gebelikten sonra kendiliğinden geçer. Ancak nadir de olsa bazı koyu tenli ve buğday tenli kişilerde bunlar leke olabilir kalabilir ancak bu lekeler çeşitli cilt tedavileri ile yok edilebilir. Bunun için bir cilt doktoruna başvurmalarında fayda olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat