Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde gripten nasıl korunulabilir?

10,081
kez izlendi
Puan: 3.32 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde gripten nasıl korunulabilir?

Hamilelik döneminde gripten korunmak için öncelikle kişinin hijyen kurallarına uyması gerekir. Sık sık ellerin yıkanması, topluluk içerisinde ellerle yüze çok fazla dokunulmaması, gripli olan kişilerle yakın temasta bulunulmaması ve özellikle otobüs, hastane, okul ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda dikkat edilmesi, annenin gerekirse maske kullanması gibi önlemler gripten korunmak için önemlidir. 

Anne adayının sağlığına dikkat etmesi ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi önemlidir. Anne adaylarının günde 8 bardak su içmesi bağışıklığın güçlenmesi için önemlidir. 

Aynı şekilde çinko ve C vitamini desteği anne adayı tarafından kullanılabilinir. Annenin sebze ve meyve ile beslenmesi, protein içeriği zengin besinlerle beslenmesi önemlidir. Bu beslenme programı uygulanırken anne adayının düzenli egzersiz yapması da önemlidir.

Hamilelikte grip aşısı

Hamilelik döneminde gripten korumak için dikkat edileceklerin yanına eklenebilecek bir diğer önlem ise grip aşısı yaptırmaktır. 

Gripten korunmak için yapılan grip aşısı cansız bir virüsle yapıldığından anne adayı için herhangi bir risk taşımaz. Gebelik döneminin herhangi bir ayında grip aşısı yapılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta anne adayının aşının içeriğindeki maddelere karşı alerjisinin olup olmadığının araştırılmasıdır. 

Anne adayının aşıya karşı herhangi bir alerjisi yoksa, özellikle kış aylarında grip hastalığından korunmak için grip aşısı yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat