Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde depresyonun tedavisi için hangi yöntemler kullanılır?

4,244
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde depresyonun tedavisi için hangi yöntemler kullanılır?

Hamilelik döneminde yaşanan depresyonun şiddeti tedavi yöntemini de belirler. Gebelik döneminde yüksek stres annenin kortizon seviyesini artıracağı için bebeğin gelişimini de olumsuz etkileyebilir. Eğer orta şiddette ve ağır şiddette bir depresyon söz konusuysa çoğu zaman ilaç kullanımı gerekebilir. Bu ilaç kullanımı için de uzman doktor tarafından düzenlenmiş bir tedavi planı uygulanmaktadır.

Sadece ilaç kullanmanın yeterli gelmediği durumlarda psikolog desteğiyle terapatik bir sürece girilebilir. Amaç burada kaybedilen özsaygı, güven, endişe gibi sıkıntıları ortadan kaldırmaktır.

Anne adayının daha önceden geçirilmiş olan bir depresyon öyküsünün varlığı, aile içerisindeki travmaları, mevcut süreç içerisinde eşinin ve kendi ailesinin ne kadar destek olduğu bu sürecin biraz daha kolay ya da zor atlatılmasıyla ilişkilidir. Bu aslında daha aslında kombine bir tedavidir.

Gebelik döneminde yaşanan depresyon sürecinde dışarıdan destekler alınabilir, ama eş desteği en önemli süreçlerden biridir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat