Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde cilt sorunlarının artmasının nedeni nedir?

2,150
kez izlendi
Puan: 2.09 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde cilt sorunlarının artmasının nedeni nedir?

Hamilelik döneminde bebeğin rahime yerleşmesiyle birlikte salınan hormonlar genel cilt yapısını değiştirebilir. En sık görülen renk değişimleri büklüm bölgede ortaya çıkan renklenmenin artışıdır.

Özellikle koltuk altı, kasık ve karın orta bölgesinde renklenme artışı daha sık görülür. Yüz bölgesinde gebelik lekesi olarak adlandırılan lekelerde artış olabilir. El, kol ya da yüz bölgesinde kılcal damar çatlamaları görülebilir. 

Anne adaylarında hamileliğin ilk aylarında meydana gelen cilt sorunları gebeliğin son aylarına doğru artış gösterebilir. 

Hamilelik döneminde özellikle bacak bölgesindeki kılcal damarlarda artış olabilir. Bunun dışında el bölgesinde kırmızı lekeler, terlemede artış, mantara yatkınlık gibi gebelik döneminde ödem ve hormonal artışlara paralel olarak görülen cilt problemleridir. 

Hamilelik döneminde ortaya çıkan cilt sorunları doğumdan sonra kendiliğinden iyileşmeye başlar. Özellikle kılcal damar artışı azalır, lekeler kaybolur. Ancak kişi hamilelik döneminde çok fazla güneşte durmuşsa lekelerin iyileşmesi uzun sürebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat