Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde cilt bakımı için ne tür ürünler kullanabiliriz?

5,698
kez izlendi
Puan: 2.74 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde cilt bakımı için ne tür ürünler kullanabiliriz?

Hamilelik döneminde kullanılacak cilt bakım ürünlerinden özellikle hamileler için üretilen, içeriğinde az miktarda kimyasal madde bulunan ürünler tercih edilmelidir. Gebelik döneminde kullanılan tüm ürünler deriden emilerek kana karışır ve bebeği etkiler. 

Hamilelik döneminde mümkün olduğunca az ürün kullanmakta fayda var. Vücut temizliği yaparken beyaz sabun kullanmakta fayda var. Eğer anne adayı alerjik bir yapıya sahipse gebeler için üretilen, az miktarda kimyasal madde içeren temizleyici ürünler kullanılabilir. 

Anne adayları hamilelik dönemi boyunca cildini nemlendirmek için zeytinyağı, badem yağı, ayçiçek yağı, üzüm çekirdiği yağı gibi doğal ürünler kullanılabilir. Bu yağların cildi hem besleyici hem de nemlendirici özelliği bulunur. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan antioksidan maddeler cilt için çok faydalıdır. 

Doğal ürünler kullanmak istemeyen anne adayları için üretilmiş vücut losyonları da kullanılabilir. 

Anne adaylarına zarar verebileceğinden akne tedavisinde kullanılan A vitamini ve antibiyotik kremler kullanılmamalıdır. Çünkü kullanılan A vitamini ve antibiyotik içerikli kremler gebelik dönemi için uygun değildir. Özellikle gebeliğin ilk 4 ayında akne tedavisi uygulanmamaktadır. Eğer anne adayında iltihap içerikli sivilceler varsa içeriği farklı losyon ya da kremler kullanılabilir. Aynı şekilde cilde temiz bakara ya da yatıştırarak bu dönemin geçmesi beklenir. 

Gebeliğin 4. ayından sonra sivilceler çok şiddetliyse kadın doğum uzmanlarına danışarak birtakım ilaçlar kullanılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat