Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik döneminde ateş basması nasıl tedavi edilir?

5,306
kez izlendi
Puan: 4.17 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik döneminde ateş basması nasıl tedavi edilir?

Hamilelik döneminde ateş basması yaşamak normal bir durumdur. Hamilelerin %75'inde hamilelik döneminin herhangi bir ayında görülebilir. 

Ateş basması en sık gebeliğin 2. ve 3. ayında görülür. Gebelikte ateş basmasının başlıca nedeni hamileliğe bağlı hormonal değişimlerdir. Buna ek olarak anne adayının gebelik döneminde yaşadığı kaygı, stres, üzüntü vb. duygu durum dalgalanmaları ateş basmalarına neden olabilir.

Gebelik dönemindeki ateş basmasının tedavisinde çevre koşullarının değişmesi önemli rol oynar. Normal durumlarda ve menopoz döneminde ateş basmalarında kullanılan hormonal ya da bitkisel tedavi yöntemleri hamilelikte kullanılmamalıdır. Bu tedavi yöntemleri bebeğe zarar verebileceğinden doktora danışılmadan uygulanmamalıdır. 

Ateş basmalarında korunmak için öncelikle çok kalın giyinmekten kaçınmak, çok sıcak ortamlarda bulunmamak gerekir. Acı ve baharatlı yiyecekler tüketilmemelidir. Kahve ve çay fazla tüketilmemelidir. Alkol asla tüketilmemelidir.

Gebelik döneminde anne adayları rahatlatıcı etkisi olan bitki çaylarını doktora danışmadan kullanmamalıdır. Gebelik döneminde kullanılanlar sadece anne adayını değil bebeği de etkiler. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat