Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelik belirtileri nelerdir?

356,531
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamilelik yumurtlama anındaki döllenmeden itibaren başlar. Bu dönemde vücuttaki hormonların artışıyla beraber gebelik belirtileri de ortaya çıkmaya başlar.

Göğüslerde dolgunluk ve vücuttaki ağırlık hissi hamilelik belirtileri arasında yer alır. Döllenme sonrası ortaya çıkan ve döllenen bebeğin rahme yerleşmesi sonrasında ortaya çıkan kanama da hamilelik belirtileri arasındadır. 

Hamileliğin oluşmasından bir hafta sonra bile daha sık tuvalete çıktığınızı fark edebilirsiniz. Geceleri alışık olduğunuzdan daha çok uyanıp idrara çıkmaya başlayabilirsiniz. Bazı anne adaylarında kabızlık da görülebilir.

İlk âdet gecikmesi hamileliğin en önemli belirtisidir. Hamilelik belirtileri arasında artan hormonlarla beraber bağırsaklarda tembellik, bulantı ve baş ağrısı yer alır. 

Hamilelik belirtileri kişiden kişiye değişebilir.

Hamilelik belirtileri kişiden kişiye farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda kişi normal düzeninde gidiyormuş gibi herhangi bir belirti olmadan da hamile kalmış olabilir. Özellikle âdet düzensizliği olan kişilerde rahme yerleşme kanaması olduysa gebeliğin belirlenmesi ileri haftalara sarkabilir.  

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat