Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin ikinci 3 ayında hangi pilates hareketleri yapılmalı?

45,431
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin ikinci 3 ayında hangi pilates hareketleri yapılmalı?

Hamileliğin ikinci 3 ayında yapılması geren hareketlerin en başında omurga kontrolü ile ilgili olanlar ve yuvarlanma hareketleri gelir.

Yuvarlanma hareketi bebeğin ağırlığıyla birlikte değişen omurga dengesi nedeniyle omurga kontrolü açısından önemlidir. Omurganın kontrolünde önemli olan, bir bütün olarak omurganın nasıl durması gerektiğini öğrenmektir.

İlk harekette üzerinde dengede durabileceğiniz bir pilates topu ve önünüzde yuvarlayabileceğiniz ayrı bir topun olması gereklidir. Topun üstüne oturarak kuyruksokumunun olduğu yerden bir kuyruğun çıktığını ve kuyruğun göbeğe doğru kıvrılarak göbek deliğine girdiğini düşünmelisiniz. Kuyruğunuzu göbeğinize doğru kıvırdığınız zaman pelvik tabanınız tam karşınıza doğru bakar ve bunu yaparken çene de göbek deliğine giren kuyruğu görebilmek için öne doğru eğildiğinde omurga kavis kazanır. Daha sonra bu kavisi dikleştirerek düzeltip omuzları yukarıya doğru fazla çekmeden serbest bırakıp çene önde hafif normal duruşuna getirilir.

Nefes verirken kuyruğunuzu göbeğinize doğru kıvırıp, başınızı da öne doğru eğip bakıyorsunuz ve nefes alırken dikleşip omuzlarınızı aşağıya doğru indiriyorsunuz.

Diğer bir harekette eğer dengeyle ilgili bir sorun varsa bacak arasına bir top ya da yastık alarak denge sabitleştirilebilir. Omurga için topun üzerine oturmak her zaman iyidir. Bu harekette kollar iki yana doğru açılır ve omuzlar kasılmadan serbest bırakılır. Kuyruk hafifçe karnın içine doğru yönlendirilir.  Çene hafifçe öndedir ve  derin bir nefes alınarak alınan nefesin iyice derine kadar inmesi beklenir. Nefesi verirken başla birlikte yavaşça yana doğru dönülür, nefes alarak ortaya gelinir ve nefes vererek diğer tarafa dönülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat