Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 9. ayında anne adayında ne değişiklikler olur?

376,512
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 9. ayında anne adayında ne değişiklikler olur?

Hamileliğin dokuzuncu ayından itibaren gebe iyice ağırlaşmıştır. Anne adayında nefes darlığı daha çok hissedilir, bu da son aylarda oluşan belirtilerin normal bir sonucudur. 

Hamileliğin dokuzuncu ayında gebelik sorunları

Hamileliğin 9. ayına gelindiğinde gebede uyku problemi görülebilir ve gebe uyumukta çok zorluk çekebilir. Bebek iyice ağırlaştığından anne adayının hareketlerinde de kısıtlanmalar olabilir. Burada gebelere tavsiye edilen bol bol istirahat etmeleridir. 

9. ayda çalışan anne adayları vardır ve  kendilerini yorarlar fakat son ay çok fazla çalışılmadan geçirilmelidir. Bu dönemde anneler bebek odasını yerleştirmek isterler ve kendilerini çok fazla yorar. Bunun yerine dinlenmeleri gerekir. 

Gebelikte son aylarda sıkça kasılmalar ve sancılar yaşayabilir. Bu sancılar gebeliğin başından itibaren vardır ama son aylarda daha çok hissedilir. 

Hamileliğin dokuzuncu ayında gerçekleşen sancı ve kasılmalar her zaman doğumun başladığı anlamına gelmez. Gerçek doğum ağrıları düzenlidir gittikçe sıklaşır ve ağırlaşır. Bu sancılar 15-20 dakikada bir gelir ve 20-30 saniye civarı sürer. Gebenin suyu veya kanaması gelirse muhakkak doktoru aranmalıdır.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat