Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 7. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?

1,835,442
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Hamileliğin 7. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?
24. ve 28. haftalar arası yani 7. ayda annede fiziksel olarak değişimler görülür. Sık sık yorulma, acıkma, bel kemiklerinin birbirinden açılmasına bağlı olarak bel ağrıları görülebilir. Basur ve mide yanmaları da bu ayda yaşanabilir. Halk arasında bu mide yanmalarının bebeğin saçlanması yüzünden olduğu söylenir ancak bu kesinlikle doğru değildir. Mide yanmasının sebebi aslında reflüdür. Anne bu ayda mide bulantısı yaşayabilir.

En net bebek görüntüsü görülür

7. ayda bebek çok net bir şekilde görülür. Örneğin bebeğin parmakları bu ayda sayılabilirken daha sonrasında bebek yumruk yaptığı için parmaklar sayılamayacaktır. Genital organlar, kalp odacıkları, gözler, omurganın tümü, beyin, karaciğer gibi organlar 7. ayda en net şekilde görülür. Bu ay başında bazı doktorlar tarafından anneden bebeğe giden kan damarları renkli doppler uygulamasıyla incelenebilir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat