Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 7. ayında anne adayında hangi değişiklikler olur?

292,996
kez izlendi
Puan: 4.39 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 7. ayında anne adayında hangi değişiklikler olur?

Hamileliğin 7. ayından itibaren bebeğin hareketleri iyice belirginleşmiştir. Aslında anne 18. ve 20. aydan itibaren bebeğin hareketlerini hissetse de artık bu aydan itibaren annenin bebeğin hareketlerini algılaması önem kazanmaya başlamıştır çünkü artık bebek doğarsa yaşayabilecek duruma gelmiştir. 

Hamileliğin 7. ayında bebek hareketleri

Bebeğin hareketleri, bebeğin sağlığının önemli bir göstergesidir. Bu haftalardan sonra doktorlar gebelere bebeklerinin hareketlerine dikkat etmesini önerirler. Tabii ki bu hareketleri saplantı haline getirmemek kaydı ile... Anne adayı dikkatini devamlı bebeğin hareketlerine yoğunlaştırırsa, bu belli bir süreden sonra saplantıya dönüşebilir.

Bir gün içerisinde bazen anneler bebeklerinin hiç hareket etmediklerini hissedebilirler. Bu durum genelde çalışan kadınlarda daha çok olur çünkü dikkat başka yere odaklanmıştır. 

Gebeler bebeklerinin hareketlerini daha çok akşamları hissederler. Böyle bir durum söz konusu olduğunda akşam yemeğinden sonra 1 saat kadar uzanıp bebeğin hareketlerinin dinlenilmesi önerilir. Bu 1 saatlik süre içerisinde bebek 3-4 defa oynuyorsa bir sorun yok demektir. Eğer bebek bu 1 saatlik sürede oynamıyorsa sağlık durumu ile ilgili bir sorun olabilir. Böyle bir durumda muhakkak doktorunuzu aramanız gerekir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat