Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 6. haftasında bebeğin gelişimi nasıldır?

623,386
kez izlendi
Puan: 4.85 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 6. haftasında bebeğin gelişimi nasıldır?

Gebeliğin 6. haftasında bebeklerde organ gelişimi görülürken, kalp de atmaya başlar. Hamileliğin ilk haftalarında bebekte oluşan ilk organ kalptir. Çünkü anne adayının tükettiği besinlerin ve oksijenin bebeğe ulaştırılması lazım. Bunu sağlaması için de bebekte ilk olarak kalp ve damarlar oluşur. 

Gebeliğin 6. haftasında bebeğin boyutu 1mm'den daha küçüktür ancak kalbi atmaya başlar ve besin ile oksijen bebeğe iletilir. Bu haftalarda ultrasonografi ile bakıldığında sadece gebelik kesesi görülür. 

Bazı anne adaylarında ultrasonografi ile herhangi bir şey görülmeyebilir. Bu tarz durumlarda doktorun önerisine göre başka testler yapılarak anne adayına bebeğin sağlıklı olduğu gösterilmelidir. 

Anne adaylarının %30'u hamileliğe hazır değildir. Âdetin gecikmesinden sonra yapılan gebelik testinde çift çizgi çıktığında anne adayının aklına son birkaç hafta içerisinde içilen sigara, içki ya da kullandığı ilaçlar gelebilir ancak çok endişe etmemek gerekir çünkü embriyo dış etkenlerden düşünüldüğü kadar etkilenmez. 

İçilen 2 sigara ya da belirli ilaçlar nedeniyle bebekte sıkıntı olması gebeliğin sağlıklı olmadığının göstergesidir. Ancak gebelik sağlıklı bir şekilde devam ediyorsa bu içilen sigara ya da ilaçların bebeğe zarar vermediğinden emin olabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat