Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 4. haftasında anne adayı neler yaşar?

304,963
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 4. haftasında anne adayı neler yaşar?

Hamilelik dünyanın en mucizevi olaylarından bir tanesidir. Yumurta hücresi, sperm hücresi ile birleşip yeni bir canlı oluşturur ve bu canlı hızlı bir şekilde çoğalır. Embriyo adı verilen bu yapı rahim içerisine ulaşır ve kendine en uygun yeri arar. 

Embriyo, rahim içerisinde en elverişli yeri bularak oraya yerleşir. Başarılı bir yerleşme için embriyonun uygun yeri bulması önemlidir. Rahmin içi düzensiz bir yapıdadır. Ve rahim içerisindeki bazı bölümler döllenme için daha uygundur. Embriyo bu bölgeyi bulduğu anda yerleşerek döllenmeye başlar. 

Gebeliğin bu döneminde bazı anne adaylarında implantasyon (yerleşme) kanaması görülebilir. Bu kanamanın nedeni yerleşen embriyonun döllenme aşamasında kılcal damarın çatlaması ve ortaya çıkan kanın dışarı çıkmasıdır. 

Bu haftada bebeğin, beyninin oluşacağı bölüm meydana gelir ve sinirler oluşmaya başlar. Amniyon sıvısı toplanmaya başlamıştır. Bu sıvı diğer haftalar ve aylar boyunca bebeğin içinde rahat olabileceği bir ortam sunacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat