Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 3. haftasında bebeğin gelişimi nasıldır?

291,006
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 3. haftasında bebeğin gelişimi nasıldır?

Normal şartlarda vücudumuzda 46 adet kromozom vardır. Kromozom, vücuttaki bütün yapıları ve işlevlerin nasıl olduğunu, nasıl çalıştığını anlatan bir ansiklopedi gibidir. 

Döllenen yumurtanın 23 kromozomu anneden, 23 kromozomu da babadan gelir. Bunların harmanlanması sonucu anne ve babadan gelen özelliklerin yanı sıra kendinize ait bazı özellikler ortaya çıkar. Yumurta hücresinde 23, sperm hücresinde 23 olmak üzere toplam 46 kromozom vardır. Yumurta ve spermin karşılaşması sonucu oluşan yapıya embriyo adı verilir. 

Eğer yumurtanıza ulaşan sperm, X kromozomu taşıyorsa bebeğinizin cinsiyeti kız, Y kromozomu taşıyorsa da bebeğinizin cinsiyeti erkektir. Yani bilinenin aksine bebeğin cinsiyetini kadın değil, erkeğin sperm hücresi belirlemektedir.

Bir adet hücreden 32 adet hücreye kadar çoğalarak rahim içerisine hareket eder. Fallop tüpünün içerisi rahim içerisine doğu kolay hareket sağlayan bir yapıdadır. Hücre burada hem çoğalır hem de rahim içerisine doğru hareket etmeye devam eder. Bu hücreler 3. haftanın sonunda rahim içerisine ulaşmış olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat