Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 3. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?

1,617,137
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Hamileliğin 3. ayında anne karnındaki bebek ne durumdadır?
8. ve 12. haftalar arası yani 3. ayda bebek açısından çok hızlı bir gelişim söz konusudur. Bebekteki organ gelişimi son aşamaya gelmiştir.

Bebeğin bedensel gelişimi

Kollar ve bacaklar yavaş yavaş uzamaya, gözler oluşmaya başlar ve yanlardan ortaya doğru yavaşça ilerler. Zor oluşan dudak ve damak bu dönemde oluşur. Beyin dokusu hızlı bir şekilde oluşmaya başlar. Tat alma ve dokunma duyusu oluşur. 2-3 cm boyundaki bebeğin hareketleri bu aşamada görülebilir.

Anne adaylarının en büyük kaygısı, hiçbir şey yiyemedikleri için bebeğe zarar verdikleri korkusudur. Ancak bebek bu dönemde çok az besine ihtiyaç duyduğu için bu korku yersizdir. Önemli olan 12. haftadan sonra iyi beslenmektir. Doktor kontrolleri ihmal edilmemeli, kan sayımı, idrar tahlili, idrar kültürü, toksoplazma, kızamıkçık ve tiroid testleri yaptırılmalıdır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat