Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 28. haftasında bebeğin durumu nasıldır?

364,208
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 28. haftasında bebeğin durumu nasıldır?

Anne karnındaki bebeklerin göz kapaklarını açıp kapamaları 24. haftadan itibaren görülebilir. Rahim içerisinde bulunan sudan dolayı bebeklerin göz açıp kapamalarına gerek yoktur. Ancak bazı zamanlar 4 boyutlu ultrasonogrofide bebeğin göz açıp kapadığı görülebilir. 

Anne karnındaki bebeğin gülmesi ya da ağlaması tesadüf sonucu ortaya çıkan mimiklerdir. Bu mimikler kaslarla alakalı olduğu için daha sık görüleni bebeğin ağlamasıdır. Anne karnındaki bebeğin ağlaması onun sıkıntıda olduğunun işareti değildir. 

Gebeliğin 28. haftasından itibaren bebek rahim içerisinde klasik doğum pozisyonunu alır. Bu pozisyonda bebekler, vücut kendi içine doğru kıvrılır, baş göğüs kafesine yaklaşır, eller ve bacaklar da vücuda yakın şekilde durur. Bunun amacı doğum kanalına en uygun şekilde girmektir. 

11 ile 14. haftalar arasında yapılan ultrasonlarda bebeğin kolları ve bacakları rahat pozisyondadır. Ancak 28. haftada bebek doğum kanalına girme pozisyonuna gelir. Anne karnındaki bebekler sürekli hareket halinde olduklarından her ultrasonda farklı şekillerde görülebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat