Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileliğin 26. haftasında anne adayı neler yaşar?

187,609
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileliğin 26. haftasında anne adayı neler yaşar?

Hamileliğin 26. haftasında bebeğin kalsiyum ihtiyacı arttığından yeteri kadar kalsiyum ve magnezyum alınamaması halinde anne adayında kramplar görülebilir. 

Hamilelikte özellikle bacak ve baldırlarda oluşan bu kramplar için masaj yaptırılabilir. Ayrıca gebelik sürecinde kalsiyum takviyesi alınmasında fayda vardır. Ancak hala kramplar devam ediyorsa doktorun önereceği kalsiyum - magnezyum ilaçlarını alabilirsiniz.

Gebeliğin 26. haftasında bazı anne adaylarında Braxton Hicks (hazırlık kasılmaları) görülebilir. Bu kasılmalar rahimin antrenman yapması olarak görülebilir. Anne adayının rahmin doğumda kasılıp gevşemesi olayına alışması için yaptığı antrenmanlar diyebiliriz. 

Braxton Hicks kasılmaları çoğu zaman hissedilmez ancak bazı anne adayları gün içerisinde bu kasılmaları hissedebilir. Eğer bu kasılmalar sizin günlük hayatınızı etkileyecek kadar olmuyorsa endişelenmeye gerek yoktur. Ancak kasılmalar ağrıya neden olacak kadar sık ve fazlaysa doktorunuza başvurmanız gerekebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat