Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerin uçak yolculuğu yapması güvenli mi?

31,562
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerin uçak yolculuğu yapması güvenli mi?

Uçak yolculuğu için hamile kadınların doktorlarından onay ve "uçakla seyahatinde sakınca yoktur" raporu alması gerekmektedir. Bu raporun 28. haftaya kadar olan kısmında hiçbir havayolunun bunu istememesi gereklidir ama her havayolu şirketinin bu konudaki politikası farklıdır. Anne adaylarının doktordan gideceği ve döneceği günler için ayrı ayrı 2 rapor alması gerekmektedir.

Doktorundan onay ve rapor almamış anne adayları havaalanında muayene olabilir; fakat bu da ekstra masrafa ve strese neden olacaktır.

Uçak yolculuğu; şeker hastalığı, yüksek tansiyon, çoğul gebelik gibi yüksek risk oluşturmayan durumlarda güvenle yapılabilecek bir yolculuktur. Yolculuk sürecinde 2 saatte bir anne adayının yürümesi önerilir.

Çoğu uçak şirketi 34. haftadan sonra uçuş izni vermez.  Kısa süreli uçak yolculuğu olmak kaydıyla bazı özel durumlarda, özel izinle doğuma 1 hafta kala bile uçak yolculuğu yapılabilir.

Hamilelikte uçak yolculuğu süresi için bir üst sınır yoktur ama özellikle 5 saati geçen yolculuklarda bu konuyu doktorla konuşmakta ve muhtemel riskleri değerlendirmekte fayda vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat