Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelerde ayak bakımı nasıl olmalı?

710
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelerde ayak bakımı nasıl olmalı?

Hamilelikte tüm ciltte kuruma ve hassaslaşma görülebilir, bu nedenle ayak topuğu ile ayak altının nemlendirilmesi gerekebilir. Ayaklar yeterli oranda nemlendirilmezse kaşıntılar ve ayakta ödem meydana gelebilir. 


Hamilelik döneminde özellikle banyodan çıkınca, yüzde 10 oranında üre içeren nemlendiriciler veya vazelin kullanılabilir. Ayakta fazla oranda kuruma varsa, nemlendirici sürüldükten sonra streç filme sarılarak yatılabilir. 

Hamilelik döneminde ayakta kurumayı önlemek için ılık suya limon ve zeytinyağı karıştırarak ayağınızı bu suda bekletebilirsiniz. 

Hamilelikte deriden emilip bebeğe geçme riski olduğundan kullanılacak nemlendirici ürünlerin içeriklerine dikkat etmek gerekir. 

Hamilelik döneminde içerisinde paraben, fitalat, aşırı parfüm ve kozmetik maddeler olan ürünler kullanılmamalı. Ürün içinde yüzde 2 oranından fazla salisilik asit mevcut ise ürün hamilelik döneminde uygulanmamalı.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat