Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler yoga yapabilir mi?

2,242
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler yoga yapabilir mi?

Hamileler yoga yapmalı. Gebeliğin en başından, yani gebeliğini öğrendiği andan gebeliğin son zamanına, doğuma kadar yoga yapabilir. Eğer ciddi bir problemi yoksa, yani doktoru tarafından yasaklanmıyorsa, her hamile hamileliğinin her aşamasında, doktorunun da onayını almışsa yoga yapabilir. 

Gebelik yogasına başlama zamanı

Planlı hamileliklerde, yogaya hamile kalınmadan önce başlanması önerilir. Bununla birlikte doğumdan sonra da yoga yapılması tavsiye edilir. 

Hamile yogasındaki seanslar maksimum 1 saat sürer ve bu eğitimlerde yapılan hareketler çok yorucu hareketler değildir. Yoga sırasında hamileleri rahatlatan, vücudunu güçlendiren, dayanıklılığını artıran hareketler, arındırıcı nefes teknikleri ve zihinsel egzersizler yapılır. 

Hamileliğin her aşamasında yoga yapılabilir. Hamileliğin çeşitli aylarında, aradaki fark ilk 3 ayda yapılan hareketlerle, son 3 ayda yapılan yoga hareketlerinde biraz farklılıklar olabilir. Bunun nedeni bedenin fiziksel anlamda değişime uğraması. Ama her aşamadaki hamile, hamileliğin en başından hamileliğin sonuna, doğumdan bir gün önceye kadar yoga yapılabilir. 

Hamilelik yogası için en önemli şey düzenli olmasıdır. Haftada 2, bazen 3; ama her gün 15 dakika ayırarak hamile yogasını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat