Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler yazın ne tür sıvılar tüketebilir?

924
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler yazın ne tür sıvılar tüketebilir?

Sıvı tüketimi, genel olarak tüm toplum sağlığında çok dikkat edilmeyen, birçok hastalığın altında yatan bir konudur. Hamilelikte sıvı ihtiyacı arttığı için su içmeye, sıvı tüketmeye oldukça önem verilmelidir. Gebelik, yaza denk geldiyse, sıcağın ve güneş ışınlarının etkisiyle, terleme yoluyla ciltten sıvı kaybı daha da fazla olacaktır. Kaybedilen sıvının yerine konması gerekir; çünkü vücutta sıvının azalması ciddi sorunlara yol açabilir.

Rahim kasılmalarının erken başlamasının en büyük nedenlerinden biri vücutta sıvı azlığıdır. Hatta erken doğuma gelen anne adayına sıvı yüklemesi yapılır ve kasılmalar durdurulmaya çalışılır.

Sıvı tüketiminde öncelikli içecek olarak su tercih edilir, ama bunun yanı sıra diğer içecekler de seçilebilir. Özellikle doğal meyve suları ve ayran suyun yerine konulabilir.

Gebelikte özellikle ikinci ayda tansiyon düşüklüğü anne adaylarının çok sık karşılaştığı bir rahatsızlıktır. Özellikle yaza denk geldiğinde tansiyonun çok düşük olması hamilde sersemlik hissi, baş dönmesi gibi durumlara neden olur. Bu durumda tuzlu sıvılar, özellikle ayran tüketmek iyi gelecektir.

Hamilelikte sıvı tüketimi arttırmalı, özellikle yaz aylarına denk geldiğinde vücuttan kaybı da göz önüne alınarak susuz kalmamaya dikkat edilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat