Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler seyahat ederken nelere dikkat etmeli?

31,614
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler seyahat ederken nelere dikkat etmeli?

Hamileliğin her döneminde anne adayları çeşitli nedenlerle zorunluluktan veya tatil yapmak amacıyla seyahate çıkarlar.Bu seyahatlerini uçakla, kendi arabalarıyla veya otobüsle gerçekleştirmek isteyebilirler. Gebelikle ilgili ciddi bir sorun yoksa kanama, erken doğum riski, suların gelmesi, çoğul gebelik gibi doktorun da görüşü alınarak yolculuk edilebilir.

Uçakla yolculuk
Uçakla seyahatlerde mümkün olduğu kadar 10 saatten uzun süren yolculuklardan kaçınılmalı. Havayolu şirketleri çoğu zaman 30. haftadan sonra izin vermez. Eğer zorunlu değilse 30. haftadan sonra uçakla seyahat edilmemesi önerilir. İstisnai durumda doktor raporuyla 30. haftadan sonra uçuş yapılabilir. Uçak yolculuğunda kabin içi basınç yerdeki basınçla eşit olduğu için basınçla ilgili herhangi bir endişe duyulmamalıdır.

Uzun süreli seyahatlerde dar bir koltukta uzun süre oturulacağı için 2 saatte bir kalkıp 5-10 dakika yürüyerek bacak kaslarının yeniden çalıştırılmasında fayda vardır.

Uzun süreli yolculuklarda doktordan tıbbi kayıtların alınıp gidilecek yere götürmekte fayda var. Şehir dışında bir bölgeye gidilecekse o bölgeye yakın hastaneler hakkında bilgi edinilmesinde yarar var. 

Gebelik sağlıklı bir şekilde seyrediyorsa yolculuğun anne adayına getireceği ekstra bir risk yoktur. 

Yolculuk yapmak zaten var olan veya olacak olan şeyi tetiklemez çoğu durumda, ama yolculuk öncesi doktordan mutlaka görüşü alınmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat