Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler nasıl egzersiz yapabilir?

1,494
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler nasıl egzersiz yapabilir?

Hamilelik süresince egzersiz, günlük hayatınızın bir parçası olmalı. Bu konuda en kolay yapacağınız yürüyüşler olacaktır. Evinizin çevresinde, kendinize bir parkur belirleyip, her gün en az yarım saat, hatta iki kere bu yürüyüş parkurunu tamamlamanız, tavsiye edebileceğimiz ve en rahat yapılabilecek egzersiz yöntemlerindendir. Bunun dışında, eğer imkanınız varsa yüzmeniz, kaslarınız ve rahatlamanız açısından ve ağırlığınızın kemiklerden ve kalça bölgesinden kalkması sayesinde rahatlıkla yapabileceğiniz bir diğer egzersiz türüdür. 

Yürüyüş ve yüzmenin dışında, karnınızı zorlamayacak karın egzersizleri dışında spor salonunda kondisyon bisikletine binebilir, yürüyüş bandında yürüyebilirsiniz. 

Hamilelikte ilk 3 aydan, ilk 3 aydaki düşük ve kanama riskleri geçtikten sonra doktorunuz tarafından bir zararı olduğu belirtilmemişse, hamilelere uygun pilates ya da yoga yapabilirsiniz. Bu da sizin hamileliğinizi aktif olarak geçirmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda doğumunuzun da normal ve kolay bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulunacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat