Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler kış aylarında nasıl beslenmeli?

2,144
kez izlendi
Puan: 2.57 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler kış aylarında nasıl beslenmeli?

Kış aylarında herkesin daha fazla enerjiye ihtiyacı vardır. Çünkü soğuk hava enerjiyi alır. Özellikle hamilelik dönemindeki anne adaylarında gebeliğin 15. haftasından sonra soğuk ya da sıcak hava olsun anne adayına ek kalori gerekir. Bu durum kışın daha da fazla olmaktadır. 

Anne adayının bu kalori ihtiyacını karşılarken ekstra şeker ve yağ kaynaklı gıdalardan uzak durması ve dengeli beslenmesi gerekir. 

Tatlının kalori miktarı daha fazla olduğundan kış aylarında kişinin tatlı ihtiyacı artar. Anne adaylarının hamilelik dönemindeki tatlı ihtiyaçlarını baklava ya da şöbiyet gibi kalorisi yüksek tatlılar yerine kalorisi daha az olan sütlü tatlılarla gidermesi gerekir. 

Kış aylarında anne adaylarının C vitamini bakımından zengin turunçgilleri tüketmesi hem anne adayının direncinin güçlenmesine yardımcı olur hem de diğer vitaminlerin emiliminin kolaylaşması açısından önemlidir. 

Anne adaylarının beslenme programlarında vitamin ve mineral bakımından zengin kuruyemiş, kuru meyvelerin de olması gerekir. Ancak bu gıdaların hepsinin ölçülü bir şekilde tüketilmesi gerekir. 

Hamilelik döneminde protein ağırlıklı ve hazmı kolay yiyeceklerin sık aralıklarla fakat az miktarda tüketilmesi gerekir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat