Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler enfeksiyonlardan nasıl korunabilir?

4,733
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler enfeksiyonlardan nasıl korunabilir?

Hamilelik döneminin ilk 3 ayı özellikle yeni doğanın etkilenmesi açısından önemli aylardır. Bu dönemde gebelerin kalabalık ortamlara girmemesi, insanlarla öpüşmemesi ve fazla yakın temasta olmaması önemlidir.

Enfeksiyonların birçoğu damlacık enfeksiyonu (havada asılı kalan enfeksiyonun damlacık şeklinde olması) ile bulaşır. Bu enfeksiyonlar kişilere hava yolu ile bulaşır. Grip, nezle gibi viral enfeksiyonları yakın temas, hava yolu ile bulaşır. 

Enfeksiyon hastalıkları bazen yüksek ateş, halsizlik veya diğer çeşitli belirtilerle dikkat çekebilir. Ancak bazı enfeksiyon hastalıkları hiçbir belirti veya şikayet oluşturmadan hamilelik öncesinde veya hamilelik sırasında yapılan tahlillerde tesadüfen saptanabilir.

Böyle durumlarda anne adaylarının kalabalık ortamlarda bulunmaması önemlidir. Anne adayları hasta bir kişinin bulunduğu ortama girdiğinde ya hasta kişinin ya da anne adayının maske takması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat