Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileler denize girerken nelere dikkat etmeli?

1,431
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileler denize girerken nelere dikkat etmeli?

Yüzme, gebeliğin sebep olduğu bel ve sırt ağrılarına iyi gelir. Gebelik sürecine olumlu katkıda bulunduğu gibi doğumun da kolaylaşmasını sağlar. Yaz aylarına gelen hamileliklerde denize, havuza girmek doktorların özellikle önerdiği bir egzersizdir. Öncelikle denize girme, havuza girmekten önce tercih edilmelidir.

Denize girmek için güneşin en etkin, en tepede olduğu saatlerin dışında zamanları tercih etmek gerekiyor. Hamilelik süreci vücutta, özellikle baldırlarda ve bacaklarda krampların arttığı bir dönemdir. Denizde krampların artması söz konusudur. Bu nedenle anne adayına denizde eşlik edecek, girebilecek kramplar ve herhangi acil bir durumda yardıma gelebilmesi açısından oldukça önemlidir. Çok açılmamak, iyi bilinmeyen yerler yerine kıyıya yakın ve emin olunan sularda yüzmek daha güvenlidir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka konu da denizden çıktıktan sonra ıslak mayoyla oturmamaktır. Islak mayo ile oturmak genital yol ve idrar yolu enfeksiyonları olasılığını arttırabilir. Bu sebeple denizden çıktıktan sonra ıslak mayoyu çıkarıp kuru mayo giymek gerekir.

Yüzme ile daha fazla efor sarfedildiğinden ve ayrıca sıcağın da etkisi nedeniyle sıvı kaybı fazla olacaktır. Denize girmeden önce ve çıktıktan sonra bolca sıvı tüketmek olası rahim kasılmalarının başlaması gibi sorunları önleyecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat