Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile pantolonu nasıl olmalı?

1,741
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile pantolonu nasıl olmalı?

Hamilelikte değişen vücut yapısı nedeniyle normal kıyafetlerin artık değiştirilmesi durumunda kalınabilir. Gebelikte ilk aylarda özellikle pantolon seçimi çok önem kazanıyor. Çünkü ilk kilo alınan yerler basen ve karın kısmıdır.

İlk üç ay gebelik saklanmak istenebilir. Tabii bu durum kıyafet seçimlerine de yansır. Vücuttaki değişikliğe bakılırsa rahim 3. ayın sonunda mesanenin önündeki kemik yapının üzerine çıkmaya başlar. Beşinci ayda ise tam göbek deliği çevresine gelir. Yani ilk 3 aydan sonra karındaki büyüme belirgin hale gelir. Dolayısıyla pantolonlar artık olmamaya başlayacaktır.

Pantolon seçiminde özellikle bel kısmı esnek olan kıyafetler, fermuarlı veya düğmeli değil de, genişleyebilen bel kısmının olduğu kıyafetler yardımcı olacaktır. Bunun yanında kumaşın içeriği çok önemlidir. Özellikle gebelikte vücut ısısı 1 santigrat derece artacağı için ateş basması ve terleme daha sık olur. Bu nedenle hava alabilen, serin tutan, pamuklu giysiler tercih edilmelidir. 

Polyester, viskon gibi sentetik ürünler vücuttaki ısı dengesini bozmasının yanı sıra rahatsızlık, tahriş, kaşıntı gibi problemlere neden olabilir. Bu nedenle rahat, pamuklu ve gevşeme özelliği olan pantolonlar tercih edilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat