Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kalmayı kolaylaştıran yiyecekler var mı?

302,612
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Hamile kalmayı kolaylaştıran yiyecekler var mı?
Hamile kalmayı artırdığı saptanmış herhangi bir besin maddesi yok aslında. Yani böyle bir çalışma yok. Dolayısıyla bağlantı kurulmuş herhangi bir besin maddesi de yok. Fakat gebelik öncesinde ve gebelik sırasında tavsiye edilen bazı besin grupları var. ,

Folik asit, demirden, çinkodan ve kalsiyumdan zengin olan gıdalar tavsiye edilen gıdalar arasında. Yani hepimizin bildiği süt ve süt ürünleri, omega 3'ten zengin olan ceviz, omega 3'ten zengin olduğu bilinen balık eti, kırmızı et, baklagiller, yeşil yapraklı sebzeler ve salatalardır.

Hamilelik öncesi de düzenli beslenmek gerekli

Anne adayının dengeli, düzenli beslenmeye çalışması, hem gebelikten önceki süreçte hem de gebelik sırasında çok önemli. Çünkü bebeğin hem fiziksel, hem zihinsel gelişimi intrauterin yani anne karnındaki süreçte başlıyor ve ilk 2 yaşına kadar da bu süreç devam ediyor. Nasıl ki doğumdan sonra bebeğin beslenmesine çok özen gösteriyorsak intrauterin anne karnındaki dönemde de aynı özeni, aynı düzeni sağlamaya çalışmak lazım.

Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat