Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar var mı?

223,216
kez izlendi
Puan: 4.63 / 5
Hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar var mı?
Hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar var. Bu konuda problem yaşadığını belirlediğimiz çiftlerde yani 12 aylık düzenli cinsel ilişkiye rağmen ve bütün koşulların uygunluğuna rağmen gebe kalamayan çiftlerde doktor kontrolünde kullanılabilecek bazı ilaçlar var.

Bu tür dış yardımlara ovulasyon indüksiyonu, yani yumurtlamayı uyarmak, yumurtlamayı canlandırmak için kullanılan tedaviler diyoruz. Bunlar hap şeklinde, iğne şeklinde, hastanın durumuna ve doktorun seçeneğine göre tercih edilebilecek ilaçlar.

İlaçlar doktor gözetiminde kullanılır

Bu tür ilaçların hiçbiri hastanın kendi kendine kullanabileceği ilaçlar değil. Mutlaka doktor gözetiminde, doktor tavsiyesiyle kullanılması gereken hormonal ilaçlardır. Tiroid fonksiyon bozuklukları yaşayan insanlarda bunun giderilmesine yönelik bazı ilaçlar, hiper prolaktinimi dediğimiz prolaktin hormonunun fazlalığını yaşayanlarda bunu düşürmeye yönelik bazı ilaçlar var.

Bu tür ilaçlar da kadın doğum uzmanının ilgili branşlarla yapacağı konsilütasyonlar, dahiliye uzmanıyla yapacağı konsilütasyonlar sonucunda belirlenen tedavilerdir. Sonuç olarak bu tür bir tedavi her halükârda mutlaka doktor gözetiminde yapılmalıdır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat