Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkisel kürler var mı?

68,653
kez izlendi
Puan: 4.35 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkisel kürler var mı?

Bilimsel olarak hamileliği kolaylaştırdığı kanıtlanmış bir bitki kürü yoktur. Fakat düzenli ve dengeli bir beslenme alışkanlığının olması, her iki taraf için de çocuk sahibi olmayı olumlu etkiler. 

Sağlıklı ve düzenli beslenme yumurta ve sperm hücrelerinin üretimi için oldukça faydalıdır. Kadınların sağlıklı bir gebelik sürecine hazırlanırken folik asitten, demirden, çinko ve selenyumdan ve kalsiyum gibi minerallerden faydalanmaları gerekir.  

Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmek isteyen kadınlar için süt ve süt ürünleri, tavuk, et, balık, yumurta, bitkisel proteinler ve baklagillerin bol bol tüketilmesi; mevsimin taze sebze ve meyve çeşitlerinin sıklıkla tercih edilmesi önerilir. 

Çay ve kahve gibi kafein ve tein açısından zengin içecekleri mümkün olduğu kadar az tüketmek; kola ve enerji içeceklerinin de hiç içmemek gebelik dönemi için tavsiye özellikle tavsiye edilir. Fakat tek bir besin grubunun tüketimini arttırarak hamile kalmayı kolaylaştırma fikri kabul edilmemekte.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat