Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmeli?

424,205
kez izlendi
Puan: 4.13 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmeli?

Gebe kalmak için en uygun zaman, yumurtlamaya yakın olan cinsel birleşme zamanıdır. Bu da çoğunlukla âdet dönemi düzenli olan yani 28 günde bir olan kadın için âdetin yaklaşık 14. günü, 30 günde bir âdet gören kadının için ise âdetin yaklaşık 16. günüdür. 

Hamile kalmak için uygun zaman hesaplamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta son âdetin ilk gününün 1. gün olarak baz alınmasıdır. Bazen kadınlar âdetin bitişinden itibaren hesaplamakta ve o zaman yumurtlama zamanıyla ilgili hesaplar yanlış çıkabilmektedir. 

Düzenli âdet gören kadınlarda yumurtlama zamanının tahmin edilmesi çok zor olmaz. Yine yumurtlamanın yakın zamanında düzenli cinsel ilişki tavsiye edilir. Yumurta, yumurtlama olduğu zaman 24 saat canlı kalabilmektedir. Spermler ise kadın vücuduna girdikten sonra 48 saat boyunca canlı kalabilir. 

Yumurta ile spermin iyi bir şekilde doğru zamanda buluşabilmesi için ideal ilişki zamanlaması yaklaşık olarak 2 günde 1 defa olmalıdır. 

3 gün içerisinde 1'den fazla sık ilişkiye girme, sperm açısından sorun yaratabileceğinden gebe kalma şansını azaltır.

Hamile kalmak için uygun cinsel pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olmak için videomuzu izleyebilirsiniz: Kolay hamile kalmak için en uygun cinsel ilişki pozisyonları nelerdir?

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat