Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlarda orgazm bebeğe zarar verir mi?

26,810
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınlarda orgazm bebeğe zarar verir mi?

Orgazm cinsel aşamalar içinde 3. evrede yer alır ve kadının en çok zevk aldığı devredir. bundan önce istek ve uyarılma fazları vardır. Bu ikisi birbirinden ayrı olmadığından aynı tamım içinde yer alır. Kadının orgazma ulaşması için istek ve uyarılma fazları önemlidir. Gebe kadınlar da uyarılıp orgazm olabilirler. Epğer kadının gebelikten önce cinsel uyarılma ve orgazm konusunda bir sorunu yoksa gebelikte de sorun yaşamaz. kadınlar gebelik döneminde orgazm olabilirler. 


Özellikle gebeliğin 4,5 ve 6. aylarında kadının karnının büyümesi ve basıdan dolayı cinsel bölgede kanlanma arttığı için bu dönemde daha çok cinsel uyarılma yaşamakta, daha önce orgazm yaşamayan kadınlar bu dönemde orgazm olabilmektedirler. orgazm esnasında vajina ile birlikte uterus da kasılır. 

Bebek burada son derece koruyucu bir plasenta içindedir. Eğer yolunda giden bir gebelikse kadının uterusundaki kasılmalar bebeğe zarar vermez. Eğer gebelik riskli ise düşük riski varsa mutlaka kadın doğum uzmanına danışmak gerekir. Cinselliğe izin verip vermediği sorulmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat