Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar uzun seyahatlerde rahatlamak için neler yapabilir?

6,383
kez izlendi
Puan: 3.89 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınlar uzun seyahatlerde rahatlamak için neler yapabilir?

Uzun yollarda gebeler rahat edebilmek için eğer kendi arabalarıyla seyahat ediyorlarsa ön koltuğu arkaya doğru çekip bacaklarını uzatarak bacaklarına rahatlık verici bir pozisyon sağlayabilir veya arka koltukta bacağını iyice uzatarak oturabilirler. Bunun yanı sıra uzun yolculuklarda mola verip molalarda hareket etmelerini öneriyoruz.

Gebelikte uçak yolculuğu

Anne adaylarının uçak yolculuğunda rahat etmeleri ve sık sık kalkabilmeleri için mümkünse koridor tarafından koltuk seçmelerini öneriyoruz. Ayrıca çıkış kapısına yakın olan yerlerde ön tarafta bacak boşluğu daha çok olduğu için yine bu taraftan koltuk seçmek anne adayının rahatı için gereklidir.

Tren yolculukları rahat yolculuklardır. Eğer zaman açısından ve ekonomik açıdan olanak varsa yataklı vagonlar tercih edilebilir.

Yolculuk sırasında bacağın aşağıya sarkıtılmayıp yüksekte tutulması ve mümkün olduğu kadar sık hareket ettirilerek kan dolaşımının sağlanması, kan pıhtılaşmasının ve tromboembolinin engellenmesi açısından gereklidir.

Gebelerin seyahat sırasında sık sık sıvı ihtiyaçlarını da karşılaması gerekiyor. Özellikle sıcak yerlere seyahat edildiyse, çok fazla ter kaybı olduysa, sıvı ve mineral kaybının karşılanması açısından yanlarında tuzlu, tatlı, küçük yiyeceklerin olması, sıvı ihtiyacı için de bol bol su içmeleri önemlidir.

Arabada belinin arkasına, ayaklarının altına rahat bir yastık koymaları anne adaylarının konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlar.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat