Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar ne tür mayo ya da bikinileri tercih edebilir?

1,361
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadınlar ne tür mayo ya da bikinileri tercih edebilir?

Yüzme, doktorların hamilelere önerdiği sporların başında gelmektedir. Yüzme, vücuttaki tüm kasları yer çekimine karşı dengeli bir şekilde hareket ettirip güçlendirdiği için sırt ve bel ağrılarında azalma sağlar.  Anne adaylarına gebelik boyunca önerildiği için bu sürecin tamamında giyebilecek mayo ve bikini seçmekte fayda vardır.

Mayo seçim
Mayoda karnı sıkmayan, saran modeller tercih edilmelidir. Karın haznesinin rahatlığı için yan dikişleri açılabilen, dikilirken mola verilmiş, kumaşta büzgülendirme yapılmış mayolar seçilebilir. Mayodaki bu detay mayonun ilerleyen aylarda da giyilmesini sağlar.

Bikini seçimi
Bikini tercih eden gebeler için ise önemli olan alt kısımdaki karnın üstüne gelen parçadır. Burada önemli olan rahatlıktır. Bikininin altının karnı sarması, ama sıkmaması gerekiyor. Gebelik döneminde göğüsler büyüyeceği için bikinin üst kısmı balensiz olmalıdır.

Havuza, denize girerken hamile kadının kendini çok fazla koruması gerekir; çünkü enfeksiyona en açık olduğu dönemdir. Dolayısıyla tercih edilen, mayonun, bikinin çabuk kuruyabilir bir kumaştan olması çok önemlidir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat