Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar nasıl saç bakımı yaptırabilir?

40,113
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Hamile kadınlar nasıl saç bakımı yaptırabilir?
Hamilelikte saç bakımı denince tabii ki bunu komple bir vücut bakımı olarak ele almakta fayda var. Çünkü çok sık sorulan sorulardan bir tanesi vücut bakımında kullanılan jeller, şampuanlar, makyaj malzemeleri, saç boyaları bunların hangisi sakıncalı hangisi sakıncalı değil , bunları bir özetlemeye çalışalım. 

Saç boyalarıyla ilgili şunu söyleyebiliriz ilk 10 haftada yani 2- 2.5 aylık iken saç boyası önermiyoruz. Ama 10.haftadan itibaren organik boyalar kullanılarak saç boyası yapılmasında herhangi bir sakınca görmüyoruz. Onun dışında saçın çok çeşitli daha farklı bakım yöntemleri de var. Saç kesme,röfle yapılması onun dışında dip boyası var. Bunlarda özellikle dip boyası yine ciltten kana geçebileceği için biraz daha dikkatli olmak lazım. Dip boyasında özellikle organik ürünler kullanmak lazım. 

Saç bakımı dışında şampuan serbest. Klasik makyaj malzemeleri her zaman serbest. Klasik makyaj malzemelerinden kastımız günlük bakımda herkesin alışkın olduğu rimel, ruj, allık, pudrayı kullanmakta herhangi bir sakınca yok. Ama neleri önermiyoruz? Bir kere öncelikle içinde çok fazla sayıda kimyasal madde içerdiğini düşündüğümüz cilt bakım kremlerini önermiyoruz. Peeling tarzı ürünleri biraz daha dikkatli kullanmak lazım. Bence peeling ya da maske uygulaması yapmamak lazım. 

Onun dışında deodorantlar, parfümler serbest ama aşırıya kaçmadan kullanılmalı. Çünkü şunu unutmamak lazım parfüm mide bulantısı şikayetlerini arttırabilir ve de bunların içinde bulunan kimyasallarda çok aşırı kullanıldığı zaman ciltten kana geçebilir. Ama genel olarak söylemek gerekirse klasik makyaj ürünlerini ve de günlük bakım şampuanı, duş jeli, sabun bunlarda kullanmak herhangi bir sakınca yok. 
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat