Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadınlar hangi diş sorunlarına dikkat etmeli?

15,774
kez izlendi
Puan: 3.17 / 5
Hamile kadınlar hangi diş sorunlarına dikkat etmeli?
Hamilelik; hamile kalmadan önceki dönem, hamilelik süreci, hamile kaldıktan sonraki dönem olarak 3 dönemde incelenir. Hamile kalmayı düşünen bir kadın hamile kalmadan önce mutlaka bir diş doktoruna görünmelidir. Bu süre zarfında varsa çürük dişleri, hastalıklı diş etleri, yarı gömük dişleri tedavi edilir.

Hamilelikte hormonel seviye 2 katına çıkar

Hamilelikte hormonel seviye 2 katına çıktığı için anne çürük dişlere, diş eti sorunlarına ya da yarı gömük dişlere sahipse hamilelik boyunca mutlaka sorun yaşayacaktır. Hamilelikte diş etleri hormonel seviyeye bağlı olarak güçsüzleşir. Sağlıklı bir annenin bile hamilelikte diş etlerinde kanama ve şişlik olur. Dişlerini güçsüz hisseder, çiğneme sırasında basınç ağrıları hisseder.

Ağız ve diş sorunları olan bir anne hamile kalmadan önce önlem almazsa 9 ay boyunca bu sorunlar anne için ızdırap kaynağı olur.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat