Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile kadının aşerdiği yiyecek bulunamıyorsa ne yapmak gerekir?

21,118
kez izlendi
Puan: 3.38 / 5
Detaylı Açıklama

Hamile kadının aşerdiği yiyecek bulunamıyorsa ne yapmak gerekir?

Aşermenin hamileliğin ayrılmaz bir parçası olduğu uzmanlar tarafından da Kabul edilmiş bir gerçek. Aşerme durumu gebe kadınları yüzde 85?inde görülüyor. 


Hamilelik döneminde kadınların yaşadığı en belirgin şeylerden biri de aşermedir. Aşerme, zamansız ve akla gelmeyecek bir anda bir yiyeceği çok istemek olarak tanımlanabilir. Aşermenin sorun haline gelebileceği zamanlar ise mevsimi olmayan bir zamanda istenen gıdalardır. Hamile yakınlarının imtihanı en çok kış mevsiminde örneğin kiraz, yazın ise yaz mevsiminde bulunmasının zor olacağı meyveler ile gerçekleşir. Ancak kimi zaman gebelik döneminde herhangi bir yiyecek yerine toprak, kibrit gibi tüketilmemesi gereken besinleri de aşeren anne adayları olabilir. Bu durumda mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilir. Çünkü aşerme kimi zaman kansızlık veya beslenme bozukluğu habercisi de olabilir. 

Gebelik döneminde kimi zaman hamile olan kişinin bulunması çok zor olan besin maddeleri de istediği olabilir. Bu durumda yakınları da çaresiz kalır. 

Hamile kadınların aşerdiği yiyeceğin bulunamaması durumunda ona telkinde bulunmak ya da o yiyeceğin yerine geçebilecek en yakın gıda bulunmalı. Ama hiçbir şey bulunamıyorsa karşınıza alıp konuşmanızda fayda var. Örneğin hiç bulunamayacak bir meyveyi gece geç saatlerde isteyen hamilelere bu yiyeceği bulamayacağınızı güzel bir dille, onu önemsediğinizi belirterek, bu isteği yerine getirmek istediğinizi ama yapamadığınızı söyleyip onun yerini alabilecek yiyeceğin verilmesi hamileleri rahatlatacaktır. 

Eğer karşınızdaki anlayışlı bir hamile ise, sizin de telki gücünüz yüksekse aşeren kişi durumu normal karşılayacaktır. Karşılıklı anlayış durumu çözmenize yardımcı olur.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat