Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Halka sling bebek taşıyıcı nasıl bağlanır?

5,339
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Halka sling bebek taşıyıcı nasıl bağlanır?

Halka sling bebek taşıyıcısında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri halkaların tam halka olmasıdır. Yani bebeğin ağırlığıyla düşmesini önlemek ve güvenliğini sağlayabilmek için halkaların arasında bir açıklık veya bağlantı noktaları olmaması gerekir. Ayrıca halkalar kumaşa çok iyi dikilmiş olmalıdır.

Bebek taşıyıcının bağlanması

Halkayı taşınmak istenilen omzumuza yerleştirip sırttan çapraz, kumaşı bohça oluşturur gibi alttan döndürerek öne doğru kol altına sıkıştırılır. Sonrasında kumaş pike pike yaparak yukarıya doğru çekilir ve halkanın içinden geçirilir. Halka içinden geçirildikten sonra kumaşın üst uçları tutulup pike pike yapılarak halkaya yerleştirilir. Daha sonrasında bebeği oturtmak için kumaşa biraz bolluk verilir. Bu da yaklaşık kalça hizasına kadardır. Bohça oluşturulduktan sonra bebeği yerleştirme aşamasına geçilir.

Bebek kucağa alındıktan sonra ayakları bir elle bohçanın içinden geçirilip, diğer elle kumaşı bebeğin üstünden kulağının iki parmak üstüne gelecek şekilde tutulur. Bebeğin alta kısmında kalan kumaş parçası bebekle kendi aranızda sıkıştırılır. Bebek bohçanın içine, kalçanın üzerine oturtacak şekilde yerleştirildikten sonra, sırtınızda kalan kumaşın üst parçasının bolluğunu önlemek için öne doğru çekilir. Çekme işlemi aşağıya doğru değil olabildiğince kumaşın paralel hizasında yapılır. Son olarak bebeğin olması gereken 90 derecelik açıda C pozisyonunda, güvenli ve rahat olduğundan emin olunmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat