Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hacivat ile Karagöz nasıl oynatılır?

41,343
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Hacivat ile Karagöz nasıl oynatılır?
Karagöz ve Hacivat oynatabilmek için bazı malzemeler gereklidir. Bunların başında sığır ya da inek derisinden yapılan tasvirler gelir. Tasvirlerin kök boya ile boyanması gerekir. Karagöz'ü oynatmaya yarayan sopalara değnek denir. Normalde değnekle Hacivat tek taraflı tutulur. Ama burada uygulanan Katip Salih Dede'nin getirdiği bir yenilik olan Hacivat'ın iki taraflı tutulabilme özelliğidir. Bu yöntem daha kullanışlıdır.

Hacivat ve Karagöz oyunu nasıl oynanır?

Karagöz sol köşeye, Hacivat da sağ köşeye getirilir. Karagöz'ün kolunu oynatabilmesi için iki değnek gerekir. Karagöz kızdığı zaman ışkırlağı geriye doğru düşer. Işkırlağın tamamen düşmemesi için ışkırlağı içten dikmek gerekir. Değnekler tasvirlere takılır ve bu şekilde Karagöz ve Hacivat tasvirleri hareketlendirilir.
Spor & Hobi Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat