Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneşsiz bronzlaşmanın cilde zararı var mı?

1,714
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneşsiz bronzlaşmanın cilde zararı var mı?

Bronzlaştırıcı krem uygulamalarında unutmamamız gereken bir nokta vardır. Her ne kadar cildimiz bu uygulama sonrası güzel bir güneş yanığı rengine bürünse de gerçekte pigment hücrelerimizin aktifleşmediğini ve bu rengin bizi güneşten korumadığını hiç aklımızdan çıkarmamamız gerekir.

Bronzlaştırıcı krem arkasından güneş koruyucu sürmeden güneşe çıkıyorsak bembeyaz bir vücuda sahipmiş gibi vücut yanıklarımız olabilir. Yanıkların çeşitli aşamalarında da ciltte su toplanması gibi sorunlar yaşayabiliriz.

Bronzlaştırıcı kremle cildimizin rengini koyulaştırsak da güneşe çıkarken yine cildimizi koruyucu ürünler kullanmamız gerekir. Bunun dışında hassas ciltli kişilerde bronzlaştırıcı kremler içerdikleri kimyasal maddeler dolayısıyla alerjiye neden olabilirler.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz kremi bütün vücudunuza uygulamadan önce dirsek içi ya da kulak arkası gibi hassas bir bölgeye az miktarda krem uygulayıp 48 saat kadar beklemeli ve eğer sonunda bir reaksiyon oluşmazsa kremi vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat