Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş kremlerinin yan etkileri var mı?

12,158
kez izlendi
Puan: 4.23 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş kremlerinin yan etkileri var mı?

Güneş koruyucusu seçerken içerisinde yer alan filtreler bizim için çok önemlidir. Bazı güneş koruyucularının içerisinde fiziksel filtre, bazı güneş koruyucularının içerisinde ise kimyasal filtre dediğimiz ajanlar vardır. Doktorlar koruyucu güneş kremi seçimi konusunda kişinin ten rengine ve yaş grubuna göre bazı kriterlere dikkat ederler. Alerjisi olan hastalar veya küçük çocuklar için güneş koruyucusu seçerken ayrıca dikkatli olmak gerekir. 

Fiziksel filtreye sahip güneş kremleri 

Fiziksel filtreye sahip güneş koruyucuları, içlerinde çinko oksit ve titanyum dioksit olarak adlandırılan fiziksel bariyer dediğimiz ışığı hiç geçirmeyen filtreler taşırlar.

Kimyasal filtreye sahip güneş kremleri

Bazı koruyucu güneş kremlerinin içerisinde bulunan kimyasal filtreler dediğimiz ajanlar, ışığı emer ve daha az zararlı hale getirerek yansıtır. Güneş kremlerinde bulunan kimyasal filtre ajanları hassasiyete veya alerjik reaksiyonlara yol açabilirler. Özellikle 3 yaşından sonraki çocuklarda kimyasal filtre içeren güneş koruyucuları kullandığımız için hassas ciltlilerde bu duruma dikkat etmemiz gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat