Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güneş alerjisi nasıl geçer?

24,230
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Güneş alerjisi nasıl geçer?

Güneş alerjisinin nedeni bir ilaçsa, antibiyotik, tansiyon ilacı ya da baş ağrısı ilacının ardından güneşe hassasiyet ortaya çıkıyorsa hastanın bu ilacı bir daha kullanmaması sorunun çözülmesini sağlar.

Hastanın yıllar boyu güneşe hasssasiyetinin devam ettiği durumlarda ise güneş alerjisi şiddetlenebilir. Çocuğun yaşı ilerledikçe alerji kendiliğinden kaybolma eğiliminde olur. En sık görülen polimorf ışık erüpsiyonu dediğimiz formda sorun yıllarca devam eder. Bu hastalar tatil başladıktan bir kaç gün sonra ortaya çıkan ve ardından kaybolan bir seyir gösterirler. Bu hastaların çoğu tatile gittikleri zaman güneşe maruziyetlerini kademeli olarak arttırarak bu sorundan kurtulabilirler.

Güneş alerjisi oluştuğu zaman evde nemlendirici, yatıştırıcı krem ve losyonlar kullanabiliriz. Eğer şikayetlerimiz biraz şiddetliyse alerji ilaçlarına başvurabiliriz. Güneş alerjisi tedavisi için hekim tavsiyesiyle kortizonlu kremler de tercih edilebilir.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat