Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Günde ne kadar ıhlamur çayı içmeliyiz?

7,317
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Günde ne kadar ıhlamur çayı içmeliyiz?

Günde ortalama 2, 3 ya da 4 fincan kadar ıhlamur çayı tüketebiliriz. Günde 2- 4 fincan ıhlamur çayı içmek hem ıhlamurun faydalarından yararlanabilmemizi, hem de aşırı miktarda tüketmemizi sağlar. 

Ihlamur çayı günde 3 - 4 fincandan fazla tüketildiğinde aşırı terlemeye ve idrar atımına neden olacağından kalp sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle her besinde ve içecekte olduğu gibi ıhlamur çayını da kararında tüketmekte fayda vardır. 

Ihlamur çiçeklerinin sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Ihlamurun faydalarının en başında sinir sistemine olumlu etkileri gelmektedir. Özellikle stres ve kaygı sorunları yaşayan kişilerde bunların azalmasına ve rahatlamaya yardımcı olur. Ihlamur çayı aynı zamanda terlemeye yardımcı olarak vücudumuzdaki toksinlerden arınmamızı da sağlar. 

Ihlamur çayının ateş düşürücü etkisi olduğundan özellikle soğuk algınlığı, grip gibi mevsim hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri bulunur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat