Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gülten Dayıoğlu'nun Fadiş isimli kitabında neler anlatılıyor?

8,318
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Gülten Dayıoğlu'nun Fadiş isimli kitabında neler anlatılıyor?

Gülten Dayıoğlu Türkçe çocuk edebiyatının en önemli isimlerinden biri. Dayıoğlu birçok çocuk kitabı yazdı. Kitaplarının önemli bir kısmı dünya dillerine çevrildi.

Uzun yıllar öğretmenlik yapan Gülten Dayıoğlu'nun en önemli eserlerinden biri olan Fadiş, ilk kez 1971 yılında yayınlandı. O zamandan bu yana Türkiye'de ve dünyada çok okunan kitaplar arasında yer alıyor.

Fadiş'in öyküsü şöyle özetlenebilir:

Fadiş'in ilgisiz bir babası vardır. Annesi ise evlerde hizmetçilik yapar. Bu nedenle Fadiş ve annesi başkalarının evlerinde yaşamak zorundadır. Babası annesini boşunmaya zorlamak için Fadiş'i kaçırır. Fadiş bundan sonra bir süre babasının yakınlarının arasında bir süre de annesinin akrabalarında yaşar. En sonunda annesinin bir tanıdığının yanında bir düzen oturtmuşlarken yatılı okulu kazanması ile bu düzenleri de bozulur. Ancak Fadiş'in okuması onlar için bir umut olmuştur.

Gülten Dayıoğlu Fadiş adlı kitabının arka planında köy ve kırsal yaşama dair önemli ayrıntılar verir. Kitap boyunca tarla sürmekten, Ramazan geleneklerine, bayram ve festivallere kadar günlük yaşama dair çok önemli detaylar vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat